Žymė:

Kaip rašyti gerą kelionės blogą: 11 žingsnių.

travel

/
 1. Skaitykite kitų žmonių kelionių blogus. Perskaitykite bent 5-10 kitų žmonių rašomus kelionės blogus ir išsirinkite jums labiausiai patinkančius rašymo elementus ir idėjas.
 2. Pasirinkite kelionės temą. Nors tema “kelionė” jau ir taip yra gana akį traukianti, bet visgi, reikėtų pasirinkti kažką įdomiau. Bandykite aprašyti kiekvieną ragautą patiekalą ar tai bandykite aprašyti kažkokį specifinį sutiktą žmogų kiekviename blogo įraše. Fotografijos taip pat labai galingas kelionių blogų skaitovų pritraukimo įrankis.
 3. Pasirinkite tinkamą blogo platformą. Tai bene vienas kertinių dalykų leidžiantis jums laisvai jaustis kelionės metu. Platforma turi būti lengvai pasiekiama iš įvairių įrenginių ir neperkišta nereikalingais paveikslėliais ar funkcijom, nes turint prastą interneto ryši kelionės metu, jums tai bus tikrai aktualu, kad bekeliant įrašą tai pavyktu iš pirmo karto. Kelios tikrai rekomenduojamos platformos: WordPress, Blogger, TypePad, tačiau yra tikrai begalė kitų, tiesiog kiekvienas atrasite sau tinkančią.
 4. Rašykite kuo dažniau. Nepamirškite savo skaitytojų ir bent kartą į savaitę parašykite po įrašą. Taip skaitytojas jus geriau pažins ir laikys savo draugu, tad reguliariai ateis patikrinti, ar neparašėte ką nors naujo. Jei rašote keliaudami, o ne po kelionės, susiplanuokite, kada rašysite įrašus ir skirkite tam laiko.
 5. Jei blogą ruošiatės rašyti po kelionės, būtinai užsirašinėkite svarbiausius dalykus kelionės metu. Kelionės metu, atrodo, kad svarbiausius įvykius prisiminsite, bet tekstas parašytas esant stiprioms emocijoms jums patiems daug geriau primins tą patį jausmą, kurį patyrėte tą akimirką.
 6. Nuotraukos. Kaip ir minėjau aukščiau, nuotraukos yra labai svarbus kelionių blogo elementas, žmonės mėgsta matyti tai, ką kelionės metu matėte jūs.
 7. Išlikite pozityvus. Nesvarbu, kad jūsų piniginę pavogė ar sutikote nedraugišką keistuolį, kelionės blogas yra ne ta vieta skųstis. Ateityje galite dėl savo skundo susilaukti blogų komentarų ir susilaukti žmonių nepasitenkinimo. Palikite savo nusivylusį gyvenimu lietuvį namie ir džiaukitės kelionės akimirkomis tiek jos metu, tiek rašydami įrašą. Jei visgi labai norite pasidalinti savo bloga diena, tai tokį įrašą rašykite praėjus kelioms dienoms po įvykio, tai padės geriau viską apmąstyti ir pergalvoti.
 8. Venkite hiperbolės (perdėtų emocijų). Nors tuo metu, kai pamatote kažką nuostabaus ir neįprasto jums norisi vartoti žodžius, kaip “nuostabu”, “nepaprasta” ir t.t., bet jie nėra informatyvūs. Rašykite naudodami kitus penkis pojūčius, o ne šeštąjį 🙂 Pvz.: vietoje to, kad pasakyti “Patiekalas buvo nuostabus ir nepaprastas”, galite pasakyt “Patiekalas buvo saldus ir švelnus”. Juk jūs norite, kad skaitytojas pajustu tai, ką jautėte ir užuodėte jūs.
 9. Komentarai. Leiskite skaitytojams komentuoti jūsų įrašus, taip atsiras kažkokia bendruomenė, kur žmonės taip pat dalinsis savo įspūdžiais ir potyriais.
 10. Brand’as. Naudokite savo blogo pavadinimą, taip pat, kaip ir jūsų vardas ar slapyvardis, kuriuo žmonės jus galėtų rasti socialiniuose tinkluose. Taip kursite savo vardo brand’ą ir populiarumą.
 11. Keliaukite.